”Ne-am gândit la premierea Ralucăi Strămăturaru. Iar în momentul în care ne gândim la un lucru, ne gândim ca lucrurile să se întâmple”, a declarat Mihai Covaliu.
Cea mai bunĂ performanţă a României după prima săptămână de întreceri la Jocurile Olimpice de iarnă de la Pyeongchang este locul 7 ocupat de Raluca Strămăturaru în proba individuală de sanie.
Cu toate acestea, conform normativului care reglementează premierile în sport (HG 1447) locul 7 la Jocurile Olimpice nu intră în grila de premiere.