În minutul 73 al partidei, Mihai Roman a primit o minge în plină figură de la Mladen şi a căzut comoţionat pe gazon. Vreme de câteva secunde şi-a pierdut cunoştinţa, însă, din fericire, şi-a revenit şi a putut continua partida.
Crezând că situaţia este mult mai gravă, medicii aflaţi la stadion s-au urcat în ambulanţă şi au mers spre locul unde era căzut fotbalistul. În drumul ei spre careul Botoşaniului, ambulanţa a lăsat o perdea de fum în spate.