MANCHESTER CITY – FC BASEL 1-2. După 4-0 în Elveția, Manchester City era sigură de calificarea în sferturile Ligii. Totușii, englezii au început tare, iar Gabriel Jesus a deschis scorul în minutul 8, cu un șut din șase metri.
MANCHESTER CITY – FC BASEL 1-2. Elevii lui Pep Guardiola s-au relaxat, iar Basel a egalat în minutul 17, prin Mohamed Elyounoussi. Acesta a marcat cu un șut din mijlocul careului. După pauză, Michael Lang i-a adus pe elvețieni în avantaj. Acesta a înscris în minutul 71, dar nu a fost decât o victorie de palmares.
Min. 71: gol Basel! A marcat Michael Lang VIDEO AICI
Min. 17: gol Basel! A marcat Mohamed Elyounoussi VIDEO AICI
Min. 8: gol Manchester City! A marcat Gabriel Jesus VIDEO AICI
MANCHESTER CITY – FC BASEL 1-2 (1-1)
Jesus 8 – Elyounoussi 17, Lang 71
Manchester City: Bravo – Danilo, Stones, Laporte, Zinchenko – Gundogan (66 Diaz), Yaya Toure, Foden (89 Adarabioyo) – Bernardo Silva, Gabriel Jesus, Sane.
FC Basel: Vaclik – Lang, Lacroix, Suchy, Riveros – Frei, Serey Die – Bua (68 Stocker), Zuffi, Elyounoussi – Oberlin (74 Van Wolfswinkel).