Alarma a fost dată la 112 în jurul orei 2.45 la Vişeu de Sus. Mai multe echipaje de interventie ale poliției s-au deplasat la fața locului. Acolo au găsit doi tineri bătuţi și un autoturism devastat. Cei doi au primit îngrijiri medicale, polițiștii demarând o anchetă, scrie actualMM.ro.
Tânăra este angajată a Inspectoratului Teritorial al Poliției de Frontieră Sighetu Marmației, iar tânărul este student la Academia de Poliție „Alexandru Ioan Cuza” București, arată Vasile Dale.
IMAGINI ŞOCANTE. Sportiv de top, filmat în timp ce îşi bătea amanta cu bestialitate VIDEO
Anchetatorii au identificat și agresorul: un bărbat din Vişeu de Sus, recidivist, proaspăt eliberat din pușcărie.
Polițistul student făcuse practică tocmai la pușcăria unde era încarcerat agresorul.