Național Arena se umple la un meci din Liga 4! Peste 36.000 de bilete au fost vândute și rezervate până în acest moment pentru meciul dintre CSA Steaua și Academia Rapid. Cozile de zeci de persoane de la casele de bilete din Ghencea și Giulești confirmă interesul enorm pentru derby-ul care decide în mare măsură echipa care va promova în cel de-al treilea eşalon al fotbalului românesc.
Pe lângă peluzele rezervate celor două galerii, surse din rândul organizatorilor afirmă că alte 12.200 de tichete au fost rezervate sau vândute până în acest moment, ceea ce face ca meciul să rivalizeze cu cele mai importante partide disputate de naţionala de seniori a României pe Arena Naţională.
Situaţia a mai fostîntâlnită doar în Scoţia, unde Glasgow Rangers a avut câte 49.000 de oameni în tribune de două ori în liga a patra scoțiană în sezonul 2012-2013.