”Înaintea meciului mi-a spus că-i place rochia mea. Nu pot să spun acelaşi lucru despre ţinuta ei (râde – n.red.). Ce fel de material e? Neopren? Am fost surprinsă că i s-a permis să joace aşa, pentru că ştiu că nu ni se permite să purtăm pantaloni nici măcar când e răcoare”, a spus Pliskova la conferinţa de presă de după meci.
„Poate că are regulile ei! Nu ştiu. Dar nu mă interesează, poate să poarte ce doreşte. Lăsaţi-o să joace dezbracată”, a continuat razand Pliskova.