Krejcikova şi Siniakova şi-au adjudecat primul trofeu major din carieră, pe zgura de la Roland Garros, după succesul obţinut în 65 de minute în faţa niponelor, prima pereche 100% japoneză care a ajuns în ultimul act al competiţiei.
La dublu masculin trofeul a revenit perechii franceze formată din Pierre-Hugues Herbert şi Nicolas Mahut, învingătoare cu 6-2, 7-6 (4), în faţa cuplului Oliver Marach (Austria)/Mate Pavic (Croaţia).