Steaua a pierdut pe teren lupta cu Rapid pentru promovarea în Liga 3, însă Florin Talpan continuă la comisii, unde a contestat dreptul de joc al mai multor fotbalişti ai giuleştenilor. Juristul CSA Steaua a avut parte, miercuri, o surpriză neplăcută. La una dintre intrările în Complexul „Lia Manoliu” din Capitală, aproximativ 30 de fani rapidiști l-au așteptat pentru a-i cere socoteală, afirmă surse FRF.
Colonelul a rămas aproximativ o oră după ședință pentru a scăpat de furia suporterilor, supărați din cauza reclamațiilor făcute. Oamenii de ordine din interiorul complexului au fost nevoiți să le transmită ultrașilor că Florin Talpan a părăsit împrejurimile printr-o altă ieșire pentru a evita un eventual conflict.