Sepsi a dominat şi a ratat din toate pozițiile în prima parte, de două ori din situații de unu contra unu cu portarul. Tandia a încercat să trimită cu călcâiul în primul sfert de oră, fără succes. Craiova a terminat prima repriză fără șut pe spațiul porții.
Nici după pauză lucrurile nu au stat altfel. Sepsi a atacat în valuri, Craiova a fost lipsită de idei. Mitriță a fost nevoit să coboare în propria jumătate pentru a lua baloane. Golul a venit de la Tandia. A trimis mingea în poartă dintr-o tentativă dublă în minutul 61. Nici după golul primit Craiova nu a putut să își creeze șanse de gol. Finalul a fost dominat de întreruperi și nervi, cu ocazii în continuare la o singură poartă.
CSU Craiova nu a marcat niciun gol în cele trei meciuri din acest sezon. A pierdut Supercupa României contra celor de la CFR Cluj, scor 0-1, a terminat la egalitate cu Poli Iași în prima etapă, scor 0-0, iar acum a pierdut la Sepsi, scor 0-1.
SEPSI – CSU CRAIOVA 1-0 (0-0)
A marcat: TANDIA 61. Rezumat VIDEO AICI.
SEPSI: Niczuly – G. Mouras, Jovanovic, O. Vieras, D. Sato – S. Velev, Vaşvaris – S. Drăghicis (Y. Hamed 48). I. Fulop, D. Prosser (Simonovski 57) – Tandia.
CSU CRAIOVA: Pigliacelli – Kelic (Zlatinski 55), Gardoş, T. Ferreira – Bancu, Mateiu (Bărbuţ 77), Cicâldău, Briceag – Mihăilă (Glavina 55), Burlacu, Mitriţă.