FCSB – DINAMO 3-3 în etapa a 2-a din Liga 1. Nebunie pe Arena Naţională VIDEO

FCSB şi Dinamo au remizat, duminică, pe Arena naţională, scor 3-3, într-un meci contând pentru etapa a 2-a din Liga 1.
Filip Stan
29 iul. 2018, 19:56
FCSB - DINAMO 3-3 în etapa a 2-a din Liga 1. Nebunie pe Arena Naţională VIDEO

FCSB a început mai bine meciul și au deschis scorul după doar 10 minute. Man a executat un corner, mingea a ajuns la Gnohere, iar francezul l-a învins fără emoții pe Penedo. Egalarea a venit în cele din urmă în prelungirile primei reprize. Axente a profitat de o eroare a lui Benzar, a pivotat și l-a învins elegant pe Bălgrădean.

La fel ca în prima repriză, doar 10 minute le-au trebuit celor de la FCSB pentru a înscrie. Coman a înscris direct din corner, după o gafă inimaginabilă a lui Penedo. Dinamo nu a cedat, a început să atace, iar Nistor a adus egalarea în minutul 61 după o fază superbă creată pe axa Popescu – Hanca – Nistor. FCSB a profitat de o nesincronizare uriașă a apărării dinamoviste, care l-a lăsat singur pe Coman într-o poziție ideală, iar acesta l-a învins pe Penedo cu un șut curat, la colțul lung. Dinamo e egalat în minutul 89, prin Popescu, care a înscris superb, cu capul, după o centrare perfectă venită din cornerul executat de Salomao.

FCSB – DINAMO LIVE TEXT (Rezumat VIDEO AICI)

FCSB – DINAMO min. 90+3: s-a terminat meciul: FCSB – DINAMO 3-3

FCSB – DINAMO min. 89: GOL DINAMO! A marcat M. POPESCU, cu capul, după un corner executat de Salomao!

FCSB – DINAMO min. 86: schimbare la FCSB: iese Man, intră Moruţan

FCSB – DINAMO min. 76: cartonaş galben pentru Nistor

FCSB – DINAMO min. 75: schimbare la Dinamo: iese Sorescu, intră Pesic

FCSB – DINAMO min. 72: schimbare la FCSB: iese Gnohere, intră Qaka

FCSB – DINAMO min. 68: schimbare la Dinamo: iese Axente, intră Moldoveanu

FCSB – DINAMO min. 67: GOL FCSB! FL. COMAN a marcat din nou, după o pasă a lui Fl. Tănase!

FCSB – DINAMO min. 63: schimbare la Dinamo: iese Hanca, intră Gomelt

FCSB – DINAMO min. 61: GOL DINAMO! A marcat NISTOR, di careu, după o pasă a lui Hanca!

FCSB – DINAMO min. 59: cartonaş galben pentru Corbu

FCSB – DINAMO min. 55: GOL FCSB! FL. COMAN a marcat direct din corner, la colţul scurt, după o gafă colosală a lui Penedo!

FCSB – DINAMO min. 54: Penedo intervine excelent la şutul lui Bălaşa din lovitură liberă de la 30 de metri

FCSB – DINAMO min. 46: Penedo respinge şutul lui L. Filip

FCSB – DINAMO min. 46: schimbare la FCSB: iese Teixeira, intră Fl. Coman

FCSB – DINAMO min. 45+6: s-a terminat prima repriză: FCSB – DINAMO 1-1

FCSB – DINAMO min. 45+2: GOL DINAMO! A marcat AXENTE, din careu, cu un şut din întoarcere!FCSB – DINAMO min. 45: cartonaş galben pentru M. Popescu

FCSB – DINAMO min. 35: cartonaş galben pentru HancaFCSB – DINAMO min. 31: M. Popescu l-a bruscat pe Man şi se produce apoi o îmbrânceală între jucători. Haţegan nu acordă nici un cartonaş

FCSB – DINAMO min. 21: Katsikas execută în zid o lovitură liberă de la 20 de metriFCSB – DINAMO min. 20: cartonaş galben pentru Man

FCSB – DINAMO min. 17: cartonaş galben pentru Ov. PopescuFCSB – DINAMO min. 13: cartonaş galben pentru Gnohere

FCSB – DINAMO min. 10: GOL FCSB! A marcat GNOHERE, din 10 metri, cu un şut după un corner executat pe jos de Man!

FCSB – DINAMO min. 8: Penedo scoate greu şutul lui Fl. Tănase

FCSB – DINAMO min. 2: meciul este oprit după ce fabii lui Dinamo au aruncat cu torţe pe teren

FCSB – DINAMO min. 1: Cele două echipe au intrat pe teren. Plouă torenţial la Bucureşti, iar acoperişul nu este tras

FCSB DINAMO 3-3 (1-1)

Au marcat: Gnohere 10, Fl. Coman 55, 68 / Axente 45+2, Nistor 61, M. Popescu 89

FCSB: Bălgrădean – R. Benzar, Planic, Bălașa, Momcilovic – Ov. Popescu, L. Filip – Man (86 Moruţan), Fl. Tănase, Teixeira (46 Fl. Coman) – Gnohere (72 Qaka). Antrenor: Nicolae Dică.

DINAMO: Penedo – Corbu, M. Popescu, Katsikas, Popovici – Hanca (63 Gomelt), Mahlangu, Nistor – Sorescu (75 Pesic), Axente (68 Moldoveanu), Salomao. Antrenor: Florin Bratu.

Spynews
Prima persoană AUDIATĂ în cazul morții lui Andrei Versace. E un personaj temut în lumea INTERLOPILOR
Bzi.ro
Loredana Groza a făcut furori, în costum de baie! La 54 de ani, vedeta arată senzațional! – FOTO
Fanatik.ro
Cât cheltuit o familie de români pentru o vacanță de 9 zile în Grecia. Șocul a fost mare: “Prețurile parcă au luat-o razna. Dezămăgitor pentru noi”
Capital.ro
Obligatoriu pentru proprietarii de mașini. Trebuie să obțină acest document neapărat
Playtech.ro
Scăpăm de caniculă, vine urgia! Urmează 3 zile de furtuni, vijelii și ploi puternice. Zonele afectate
DailyBusiness
Inedit! Primești 15.000 de lei dacă te angajezi
Adevarul
Câți absolvenți au intrat la Politehnică în urma concursurilor de admitere în 2024. La ce facultăți se dă probă scrisă
Spynews
Andrei Versace, bătut cu lopata de un apropiat! Incidentele violente au avut loc după ce “Regele fițelor” i-ar fi furat mașina
Spynews
În ce oraș din întreaga lume e cel mai bine să trăiești. Se află la 500 km de Timișoara, peisajele sunt de vis, iar ahitectura este unică
Evz.ro
Nokia, o afacere de miliarde. Cum s-a dus în cap un gigant
Impact.ro
Dumnezeule cum arată Monica Gabor acum! NU o mai recunoști, transformare ȘOC
Prosport.ro
FOTO. Sorana Cîrstea, apariție incendiară, într-o rochie verde transparentă, care a lăsat la vedere poate prea mult!
wowbiz.ro
Andrei Versace a sunat la Ambulanță, înainte să fie găsit mort în casă: "A avut niște..."
Cancan.ro
Decizia luată de Lidl, după ce Sânziana Negru și Ștefan Floroaica au aruncat la gunoi produsele lor promovate
Playsport.ro
Ce i-a făcut Ianis Hagi proaspetei sale soții, pe scările bisericii, imediat după slujbă. Toată lumea a început să aplaude
kanald.ro
Motivul pentru care raportul final al necropsiei lui Andrei Versace va fi gata abia peste un an! La ce concluzie au ajuns medicii legiști