Doi băieți, unul de 17 ani și altul de 18 ani, sunt acuzați că după petrecerea de majorat a celui mai mare dintre aceștia au batjocorit o tânără de 19 ani, venită sa se distreze alături de ei. Totul s-a întâmplat la Priboieni, acasă la sărbătorit.
Potrivit anchetatorilor, după petrecerea de majorat care a avut loc, duminică, la un bar din Topoloveni, cei doi au convins-o pe fata sa meargă cu ei acasă la sărbătorit. Ajunși acolo, pentru că fata nu a vrut sa întrețină relații sexuale cu ei, cel de 17 ani ar fi batut-o. Ulterior, fata ar fi fost violată de sărbătorit și apoi de minor.
Cei doi tineri au fost duși în arest. În timp ce erau conduși spre duba poliției, unul dintre ei a spus că nu a violat-o pe tânără, iar celălalt a devenit recalcitrant.