George Țucudean, golgeterul campioanei, a deschis scorul în minutul 26, după o pasă primită de la Omrani. „Dubla” a realizat-o în minutul 56, cu un lob superb de la marginea careului de 16 metri. Golul de 3-0 a venit tot din piciorul lui Țucudean, cu o deviere cu latul din careul de 6 metri.
Pe final, Cristi Manea a fructificat un contraatac în minutul 85, iar Valentin Costache a închis tabela în minutul 89.
CFR Cluj – FC Voluntari 5-0
Țucudean 26, 56, 62, Manea 85, Costache 89
CFR Cluj: Arlauskis – Manea, Vinicius, Lang, Camora – Djokovici, Bordeianu – Omrani (Tambe ’85), C. Deac, Păun (V. Costache ’75) – Ţucudean (Al. Ioniţă ’79). Antrenor Antonio Conceicao;
FC Voluntari: Vâtcă – Ricardinho, Hodorogea, Armaş, Bucurică – Căpăţînă, Răuţă – G. Deac (I. Gheorghe ’71), Malfleury (Kabasele ’60), Al. Vlad – Tudorie (Gadze ’83). Antrenor Cristiano Bergodi.
Clasament