Tragere la sorţi EURO 2020. Naţionala României se pregăteşte de o nouă campanie de calificare, cea pentru preliminariile EURO 2020. Patru meciuri din acest turneu vor fi găzduite de Bucureşti. Cosmin Contra a plecat vineri după-amiază spre Dublin, unde va avea loc ceremonia. Selecţionerul României a plecat încrezător: „Întotdeauna m-am considerat norocos. La tragerile la sorţi n-am avut noroc, dar sunt sănătos, am prieteni adevăraţi care mă apreciază, asta e important. Dar sper ca de această dată să am şi noroc la tragerea la sorţi„, a declarat Cosmin Contra pentru Telekom Sport.
Prezent miercuri în studioul Telekom Sport, Contra şi-a ales şi o grupă din care i-ar plăcea să facă parte:
Şi-ar dori însă să evite o grupă cu Spania, Germania şi Serbia.