Meci interesant in Cupa Poloniei acolo unde oaspetii, vicecampionii Poloniei, merg in vizita la Arka, o trupa care in sezonul trecut i-a invins acasa cu 4-1. De altfel, in 4 din ultimele 5 jocuri dintre cele doua, pe terenul gazdelor de astazi, Arka a marcat si de doua ori a castigat. Forma gazdelor este una buna din punct de vedere al ofensivei marcand in ultimele 11 partide jucate, ultima oara in urma cu 4 zile chiar pe terenul adversarei de diseara. 6 GG3+ uri au gazdele de diseara in ultimele 10 partide, un GG si doua 3+ uri. Jagiellonia inscrie foarte des, face meciuri spectaculoase si au 11 meciuri cu GG3+ , alte doua GG-uri si in total 12 meciuri cu minim 3 goluri in ultimele 20 de partide. Meciurile dintre cele doua au fost mai mereu, in ultimii ani, pline de reusite de ambele parti.