FCSB s-a impus în deplasarea de la Astra, scor 2-0, și revine la 4 puncte de liderul CFR Cluj.
Harlem Gnohere a deschis scorul în minutul 29. Francezul, singur la marginea careului de 6 metri, a reluat cu capul, apoi a profitat din nou de lipsa de reacție a fundașilor lui Costel Enache și a trimis mingea în poartă.
Iulian Cristea, cel mai recent transfer perfectat de Gigi Becali, a făcut 2-0 după doar 3 minute. Fundașul central venit de la Mediaș s-a înălțat superb dintre doi adversari și a trimis cu capul pe lângă Lazar.
ASTRA FCSB 0-2 (0-2)
Gnohere 29, I. Cristea 32
ASTRA: Lazar – Butean, Erico, Bejan, Cestor – R. Pires (46 N. Roşu), Mrzljak, R. Moise, V. Gheorghe (72 Alibec) – Llullaku, Hambo (46 Begue). Antrenor: Costel Enache.
FCSB: Bălgrădean – Benzar (50 M. Roman), Planic, I. Cristea, Jr. Morais – L. Filip, Teixeira – D. Man, Fl. Tănase, Fl. Coman (66 Bălaşa) – Gnohere (86 Hora). Antrenor: Mihai Teja.
Clasament