Mergem in Kosovo pentru primul meci de pe biletul zilei si ne axam pe gazde, o echipa interesanta, o trupa care tocmai a facut un 2-2 cu Danemarca in amical si care nu a pierdut niciun meci din 09.10.2017, adica de aproape un an si jumatate. 11 partide la rand, 8 victorii si 3 egaluri, un singur meci incheiat 0-0, in rest numai dispute in care Kosovo a marcat macar un gol. Este un bilant pe care nu il putem ignora si, adaugand faptul ca adversara de diseara a primit gol in 16 din ultimele 20 de jocuri ( 10 deplasari consecutive cu gol incasat ), putem spune ca pariul nostru are sanse ridicate de reusita.