CSA Steaua a ratat pentru al doilea an la rând promovarea în Liga 3.
„Păcat că s-a întâmplat că n-am promovat, fotbalul în Ghencea merge mai departe şi avem acum discuţii cu venirea altor antrenori, să vedem, nici eu nu ştiu sigur. Trebuie să fie un profesionist. Ce s-a mers la Steaua… poate încăpăţânarea lui Lăcătuş, care a făcut numai de capul lui. Nu s-a sfătuit cu nimeni. A avut sfătuitori, i-a dat pe toţi la o parte, numai el a vrut să facă de capul lui. Nu sunt certat cu el, dar asta e istoria! De ce să-l ocolesc? Pentru că n-am promovat doi ani la rând, normal că este vina lui”, a spus Adrian Bumbescu.
CSA Steaua, decizie de ULTIMĂ ORĂ după ce a ratat a doua oară promovarea în LIGA 3
Marius Lăcăturş a demisionat din funcţia de antrenor principal al CSA Steaua după ce echipa de fotbal a Armatei a pierdut play-off-ul Liga 44. CSA Steaua a ratat barajul de promovare după ce a fost învinsă de Carmen Bucureşti, scor 1-0, în finala play-off-ului Liga 4.