Raul Pinte se întorcea acasă după o zi obositoare de muncă atunci când a fost surprins de tren, a anunțat presasm.ro.
Raul Pinte a fost fotbalist, fiind legitimat la formația Olimpia Căuaș, o echipă din ligile inferioare sătmărene.
Actualii și foștii colegi de la Olimpia Căuaș i-au transmis un mesaj emoționant pe Facebook: ”Este greu sa găsim cuvintele potrivite pentru a ne exprima durerea pierderii unui membru important al “familiei” noastre – Raul Pinte.
Este cu atât mai greu sa spunem ceva când vorbim de un tânăr plin de viața și cu un suflet atât de frumos! Nu ne rămâne decât să-ți mulțumim micuțule pentru tot ceea ce ai făcut pentru noi atât ca sportiv cât și ca prieten/frate și să-ți transmitem “Drum lin spre îngeri! Dumnezeu să-ți dea odihnă veșnică în Împărăția sa!”.
Transmitem pe această cale sincere condoleanțe familiei îndoliate! Ai fost un adevărat exemplu pentru noi toți! Adio micuțul nostru prieten cu inima imensă! Te vom iubi mereu și-ți vom păstra vie amintirea în sufletele noastre!”