Dorin Goga a marcat unicul gol al meciului, în minutul 64, dar nu a fost suficient pentru ca „șepcile roșii” să promoveze în Liga 1.
„U” Cluj rămâne în Liga 2 și se va lupta pentru promovare cu Petrolul Ploiești, Rapid, FC Argeș, UTA Arad sau Gloria Buzău.
De cealaltă parte, Vasile Miriuță reușește să o salveze pe Hermannstadt de la retrogradare, dar rămâne de văzut dacă acesta va continua pe banca tehnică a sibienilor.
HERMANNSTADT – „U” CLUJ 0-1 (0-0), în tur 2-0
D. Goga 64
Hermannstadt: Căbuz – Măţel, Dandea, Stoica, Tătar – Dâlbea, Popovici (Acsinte 67), Petrescu, Antonov (83 Pedro Moreira), Dumitriu – Tsoumou (90 Lendric). Antrenor: Vasile Miriuţă.
U Cluj: Dur-Bozoancă – Al. Coman, Cordoş, Berci, Taub (87 M. Coman) – Florescu, Greu (Hordouan 80), Pîrvulescu – Goga, Axente, Chitoşcă (Gavra 57). Antrenor: Bogdan Lobonţ.