Polițistul sibian a murit, joi dimineață, la doar 39 de ani, scrie oradesibiu.ro. Deocamdată nu se știe cauza morții, însă, cel mai probabil, bărbatul a făcut stop cardio respirator.
Citeşte şi Tragedie peste România! A murit într-un mod teribil, dupa 12 ore de suferinţă, pe patul de spital
Potrivit surselor, Laurențiu s-a dus, joi dimineață, la Spitalul Județean Sibiu fiindcă se simțea rău. A dat semne că își revine, însă după aproximativ 30 de minute a făcut infarct. Vineri dimineața se va face autopsia pentru a vedea cu exactitate cauzele morții.
Sibianul a fost extrem de apreciat pentru profesionalismul de care a dat dovadă zi de zi. De aceea, el a primit titlul de „Polițistul anului” de două ori, în 2013 și 2015.
În prezent, Laurențiu lucra în Sibiu, fiind șef de birou în cadrul Serviciului de Investigare a Criminalității Economice.