La meci au asistat şi foştii jucători ai echipei lui Gigi Becali, Vlad Chiricheş şi Alexandru Chipciu. Ultimul a dat şi lovitura de începere.
Bogdan Planic a deschis scorul în minutul 4 printr-o excelentă lovitură de cap. Apoi a fost rândul lui Florin Tănase să-şi treacă numele pe lista marcatorilor. „Decarul” roş-albaştrilor a recidivat la zece minute după pauză când a marcat şi golul trei al echipei sale. Robert Dumitru a închis tabela în minutul 90.
FCSB a învins astfel în al doilea amical al verii şi se pregăteşte acum de ultimul test, cel mai important, cu Viitorul Constanţa.
FCSB – SR Braşov 4-0 (Planic 4, Fl. Tănase 6, 56, R. Dumitru 90)
FCSB Bălgrădean – Belu, Bălaşa, Planic, Jr. Morais – L. Filip, Pintilii – Oaidă, Moruţan, Fl. Tănase – Hora. Rezerve: Ducan, Ardelean, Arnold, R. Ion, I. Cristea, C. Dumitru, Ov. Popescu, I. Stoica, M. Roman, Horşia, Niţă, Perianu.
REZUMAT VIDEO AICI.