Un grup format din aproximativ 40 de ultrași, din facțiunea „Uniți sub tricolor”, s-a deplasat spre miezul nopţii la hotelul din Bologna în care au fost cazați fotbaliștii antrenaţi de Mirel Rădoi, pentru a le arăta acestora că sunt alături de ei.
„Suntem mândri de voi!„, România, ale / România, ale„, „Pentru noi, sunteți campioni” au strigat aceștia minute în șir, în timp ce jucătorii au coborât şi i-au urmărit din fața hotelului. În momentul în care au fost aprinse și torțe, spectacolul pirotehnic fiind extraordinar, unii dintre fotbaliști au și filmat momentul.