Cosmina Ionela Vlad a fost identificată în trafic, pe raza comunei Bărăganul, la aproximativ 20 de zile de când a fost dată în urmărire naţională şi internaţională, scrie debraila.ro.
Cosmina nu a fost victima vreunei infracţiuni, iar oamenii legii au fost nevoiţi să se întoarcă din drum pentru că aceasta a refuzat categoric să se întoarcă la domiciliu. Tânăra, care a obţinut la BAC nota 8,36, a precizat că a fost plecată la mare şi la munte. De asemenea, Cosmina a ţinut să menţioneze că nu are un iubit.
În urmă cu câteva zile, diriginta ei a mărturisit că în primii doi ani de liceu a fost o elevă foarte bună, dar în clasa a XI-a, ceva s-a schimbat.