Accident în Braşov, pe DN1: Doi cetăţeni israelieni, mamă şi copil sunt în stare gravă

Doi cetăţeni israelieni, o femeie şi un copil, au ajuns la spital luni după-amiază, după ce autoturismul cu care se deplasau pe raza judeţului Braşov a intrat în coliziune cu o altă maşină, pe DN1, potrivit Agerpres.
Iulian Tudor
29 iul. 2019, 15:40
Accident în Braşov, pe DN1: Doi cetăţeni israelieni, mamă şi copil sunt în stare gravă

Potrivit Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă (ISU) Braşov, într-unul dintre cele două autoturisme care au intrat în coliziune pe DN1, între localităţile Dridif şi Voila, se aflau cinci persoane, doi adulţi, o femeie şi un bărbat şi trei copii, persoana de sex feminin rămânând încarcerată în urma accidentului.

După ce a fost descarcerată, femeia, care prezenta numeroase fracturi la ambele picioare, a fost transportată la Spitalul Judeţean de Urgenţă Braşov, unul dintre cei trei copii, care era lovit uşor la cap, fiind dus de un echipaj de prim ajutor la spitalul din Făgăraş.

Celelalte persoane din autoturismul condus de cetăţeanul israelian, nu prezentau probleme medicale, la fel şi şoferul celeilalte maşini implicată în accident.

DailyBusiness
Lovitură de proporții în Europa! Pașapoartele care dispar definitiv. UE le-a declarat ilegale
Spynews
Lele, spulberat de Poliție / Dovada că artistul a ascuns adevărul în scandalul cu Andra Voloș
Bzi.ro
Avertismentul nutriționiștilor privind pufuleții din dieta Mihaelei Rădulescu! „Evitați cât puteți pufuleții cu arome!“
Fanatik.ro
Animalul care merge la export. Carnea lui ajunge într-o țară unde aproape că nu se consumă deloc
Capital.ro
Călin Georgescu va conduce România. Răsturnare totală de situație: Va avea rolul...
Playtech.ro
Meteorologii EaseWeather anunță o vară neobișnuită. Canicula vine mai devreme vara aceasta. Ce temperaturi vor fi în iunie și iulie
DailyBusiness
Peste 223.000 de români ar vrea să muncească, dar sunt blocați!
Adevarul
Codurile secrete de pe TikTok ale principalilor candidați la prezidențiale. Cum sunt manipulați algoritmii prezidențiabililor
wowbiz.ro
Vestea care a șocat internetul! Vedeta a fost găsită moartă înainte de ziua ei. Ce s-a întâmplat cu ea?
Spynews
Cătălin Moroșanu, mesaj de susținere pentru Mihai Leu. Fostul campion e internat la Spitalul Fundeni, după ce a fost operat / FOTO
Spynews
Cât costă o porție de mici cu muștar și pâine de 1 Mai, în funcție de locul unde îi mănânci. Prețurile variază de la piață la restaurant
Evz.ro
Kate și William, imagini incendiare. Fanii, în stare de șoc
Ego.ro
Donald Trump, înșelat de a doua soție chiar cu garda lui de corp! Detalii halucinante
Prosport.ro
FOTO. Simona Halep, în costum de baie şi cămaşă transparentă! Cât costă geanta Marni de plajă
kanald.ro
O tânără, în vârstă de 18 ani, din Dolj, a dispărut fără urmă în drumul către liceu. Poliția a cerut sprijinul populației
Cancan.ro
Vești de ULTIMA ORĂ despre Mihai Leu, din spital. A fost detubat și...
Playsport.ro
Incredibil! Cum poate să arate Sandra Izbașa la 11 ani după ce s-a retras din gimnastică. Imaginile au scăpat pe net
Capital.ro
Avertisment pentru românii cu bani pe card. Ce se întâmplă la bancomate: Deosebit de grav!
StirileBZI
Câți bani pot să scoată românii de la bancomat în 2025. Băncile au impus noi limite!
Prosport.ro
Gimnasta a făcut avere din alte activități: „Bărbații mi-au cerut apa în care m-am spălat”
stirilekanald.ro
A fost ucis de fostul cumnat, pe care l-a ajutat să-și repare casa. Cuprins de aburii alcoolului, agresorul l-a înjunghiat fără milă: „Era în casă jos, plin de sânge”
Importanța mentoratului în lansarea unei cariere cât mai devreme posibil
MediaFlux
Răsturnare de situație la alegeri! Ce se întâmplă cu buletinele de vot
Shtiu.ro
Cum se aprinde Lumina Sfântă la Ierusalim? Cum aprinde preotul lumânările fără sursă de foc?
Puterea.ro
Când lecțiile vin de la repetenți: ce ne transmite JD Vance înainte de alegeri