„Domnule, io vreau să vă întreb ceva, dacă ați lucra, să spunem, ați fi avocat, și vreți să mergeți cu bicicleta… Domn’le, dar nu puți când ajungi la tribunal, de la mersul pe bicicletă? Eu cred că puți. Eu nu vreau să am de-a face cu oameni care put!”, a spus Aurelian Bădulescu într-o emisiune la BucureştiFM, potrivit
Hotnews.ro.
Câteva minute viceprimarul Bădulescu recidivează. ”Eu nu vreau sa merg cu bicicleta, că nu vreau să fac bătături la c…! N-am hemoroizi, că io-s din ăla de la țară și nu fac de astea, am mâncat sănătos. Nu vreau să fac bătături la c…r și să put! Eu sunt curat, sunt crescut la țară”, a declarat Bădulescu.
Întrebată de ziariști despre reacția viceprimarului, primarul Gabriela Firea a declarat că va discuta cu acesta.
”Domnul viceprimar Aurelian Bădulescu este un om foarte muncitor, un om de teren foarte bun, dar au mai fost situații în care a făcut derapaje destul de mari în ceea ce privește limbajul. Voi vorbi cu dumnealui azi și voi vedea exact ce s-a întâmplat. Nu pot să fiu de acord cu așa ceva”, a declarat Gabriela Firea.