FED CUP 2020. ROMANIA – RUSIA 2-3. Înfrângere dramatică, totul s-a decis în meciul de dublu

FED CUP. România a pierdut în fața Rusiei, scor 2-3, în Fed Cup, la Cluj-Napoca, şi a ratat calificarea în faza finală de la Budapesta.
Romania TV
08 feb. 2020, 18:12
FED CUP 2020. ROMANIA - RUSIA 2-3. Înfrângere dramatică, totul s-a decis în meciul de dublu

UPDATE: Gabriela Ruse – Ekaterina Alexandrova, 1-6, 4-6, a fost primul meci al zilei de vineri. Ana Bogdan a adus primul punct al „tricolorelor”, după ce a trecut de Veronika Kudermetova, scor 6-3, 6-7, 6-1, în a doua partidă a duelului dintre România și Rusia.

În a doua zi, Ana Bogdan a pierdut în prima dispută, scor 5-7, 6-3, 5-7, cu Ekaterina Alexandrova. Jaqueline Cristian a reușit să ducă duelul în decisiv, după ce a trecut de Veronika Kudermetova, scor 7-5, 6-3.

Meciul decisiv din Fed Cup Jaqueline Cristian / Gabriela Ruse – Anna Kalinskaia / Anna Blinkova 3-6, 2-6 a decis calificarea: Rusia – România 3-2.

Jaqueline Cristian-Veronika Kudermetova 7-5, 6-3.

5-7, 6-3, 5-7: Break, set şi meci, Ekaterina Alexandrova! Rusia preia conducerea împotriva României, scor 2-1.

Ana Bogdan – Ekaterina Alexandrova 5-7, 6-3, 5-6, meciul s-ar putea decide la tie-break

Ana Bogdan – Ekaterina Alexandrova 5-7, 6-3, 4-5, urmează un game greu pentru Ana Bogdan

Ana Bogdan – Ekaterina Alexandrova 5-7, 6-3, 3-4, Ana a ratat trei mingi de break

Ana Bogdan – Ekaterina Alexandrova 5-7, 6-3, 3-3, cine va face prima greşeală?

Ana Bogdan – Ekaterina Alexandrova 5-7, 6-3, 1-2, se joacă pe muchie de cuţit

Ana Bogdan – Ekaterina Alexandrova 5-7, 6-3, vom avea set DECISIV

Ana Bogdan – Ekaterina Alexandrova 5-7, 5-3, nebunie în setul secund, Ana serveşte pentru a egala situaţia

Ana Bogdan – Ekaterina Alexandrova 5-7, 2-0, debut în forţă în setul al doilea

Ana Bogdan – Ekaterina Alexandrova 5-7, primul set este adjudecat de Rusia

Ana Bogdan – Ekaterina Alexandrova 5-4, Ana se poate impune în primul set daca face break

Ana Bogdan – Ekaterina Alexandrova 4-3, meci strâns, aici s-ar putea juca calificarea în final Fed Cup 2020

Ana Bogdan – Ekaterina Alexandrova 2-2, Ana a ratat minge de break

Ana Bogdan – Ekaterina Alexandrova 1-1, fiecare jucătoare şi-a câştigat greu serviciul

Sâmbătă

• 14:00: Ana Bogdan – Ekaterina Alexandrova
  • 16:00: Gabriela Ruse – Veronika Kudermetova
  • 18:00: Irina Bara/ Raluca Olaru- Anna Blinkova/ Anna Kalinskaia

Ana Bogdan, locul 90 WTA, a învins-o pe Veronika Kudermetova, locul 38 WTA, vineri, în al doilea meci al întâlnirii de Fed Cup dintre România şi Rusia, care se desfăşoară în acest week-end, la Cluj-Napoca.

Bogdan s-a impus, scor 6-3, 6-7 (5), 6-1, după două ore şi 13 minute de joc.

Tot vineri, Gabriela Ruse, locul 166 WTA, a fost învinsă de Ekaterina Alexandrova, numărul 28 mondial, scor 6-1, 6-4, după o oră şi patru minute.

Câştigătoarea duelului România – Rusia se va califica în turneul final al Fed Cup, care va avea loc în perioada 14-19 aprilie, la Budapesta, şi la care vor participa 12 echipe. Fed Cup se dispută în premieră în acest an într-un nou format.

România nu a întâlnit niciodată Rusia în Fed Cup, dar a avut două confruntări cu URSS, ambele pierdute, în 1978 (0-3), la Melbourne, în sferturile Grupei Mondiale, şi în 1986 (0-3), la Praga, în turul al doilea al Grupei Mondiale.

Spynews
Cum arată acum Daria, fosta iubită a lui Alex Bodi! Cu ea a înșelat-o pe Bianca Drăgușanu | FOTO
Bzi.ro
Fiica Andreei Esca a făcut furori pe plajă! Alexia Eram a venit să se împace cu Mario Fresh
Fanatik.ro
Gigantul străin care face angajări pe bandă rulantă în luna august. Se oferă salarii bune, tichete de masă, bonusuri și nu e nevoie de studii superioare
Capital.ro
Se pune limită la banii cash. Românii care au interzis. Restricții privind plata în numerar
Playtech.ro
OOPS! Anna Lesko, cu părțile INTIME la vedere. Fosta lui Irinel Columbeanu a arătat TOT
DailyBusiness
Este anunțul momentului! BNR anunță soarta românilor care au credite în LEI. Sunt vești proaste!
Adevarul
Prețurile din SUA care l-au șocat pe un cunoscut vlogger român. „Ceva nu-i bine cu magazinul ăsta, mai ieftin ca în București” VIDEO
Spynews
Mama Cristinei Rotaru, atac dur la adresa lui Andrei Rotaru! Soacra concurentului de la Insula Iubirii l-a pus la punct: ”Nu cumva ești expirat?”
Spynews
Bianca Sârbu s-a tuns periuță! Motivul neașteptat al schimbării radicale | VIDEO
Evz.ro
Conflict aberant la „Casa Iubirii”. Scandalul i-a înfuriat pe internauți
Ego.ro
Cine este și cu ce se ocupă iubita lui David Popovici. Taisia, în lacrimi când sportivul a câștigat aurul olimpic la Paris
Prosport.ro
Prezentatoarea TV și cântăreața se iubesc fără rețineri. Imaginile cu cele două femei celebre au atras numeroase comentarii
wowbiz.ro
Mama Luizei Melencu, în pragul sinuciderii! A fost la un pas să recurgă la un gest extrem
Cancan.ro
Cod VIOLET în România! Meteorologii Accuweather anunță pericol iminent de radiații ultraviolete în București
Playsport.ro
Incredibil! Ce cadou îi face Țiriac lui Popovici după aurul câștigat la Jocurile Olimpice de la Paris
kanald.ro
Vouchere lemne 2024. Când intră banii pe cardurile de energie
Capital.ro
Limită la plata în numerar. Se pun restricții pentru acești români care plătesc cash
StirileBZI
Izvorul „Elixirul vieții”, secretul nemuririi descoperit de Ceaușescu! Cea mai pură apă din lume!
Prosport.ro
FOTO. Imagini incendiare cu cele mai frumoase sportive de la Jocurile Olimpice, care fac avere din site-urile pentru adulți
stirilekanald.ro
Al cui e al doilea ADN găsit sub unghiile doctoriței Gavril! Dezvăluiri șocante despre cazul care a zguduit România
substantial.ro
Andy Murray își încheie cariera după înfrângerea din sferturi la Roland Garros
MediaFlux
RUSIA se PREGĂTEȘTE de RĂZBOI cu NATO! Avertismentul EXPERȚILOR MILITARI
Shtiu.ro
De ce David Popovici se stropește cu apă înainte de cursă? De ce poartă înotătorii căști?