Breaking
News
Cei trei struţi, noile vedete de la Complexul Muzeal de Ştiinţe ale Naturii din Constanţa au fost achiziţionaţi cu fonduri europene şi cu banii de la Consiliul Judeţean Constanţa. A fost nevoie de o astfel de investiţie, deoarece ceilalţi struţi care erau în rezervaţie au murit după ce vizitatorii i-au hrănit cu diferite alimente, în general chipsuri.
În viitorul apropiat, alte câteva specii de animale vor putea fi vizitate la Complexul Muzeal din Constanţa.