„Viitorul vine mereu şi arată greşelile trecutului, care nu trebuie să se repete, iar şi iar. De cele mai multe ori, auzim cuvinte care se referă la viitor şi le asociem cu promisiuni deşarte. Clipa prezentă ne arată, mai mult ca oricând, faptul că astăzi nu mai putem vorbi despre a câştiga, ci despre a primi încredere din partea oamenilor. O încredere care în ultimii ani a fost ştirbită. Astăzi, dumneavoastră sunteţi vocea.
Nu putem aştepta ca viitorul să dea un sens speranţelor noastre, ci trebuie să acţionăm în prezent. De aceea trebuie să luăm frâiele destinelor noastre şi să ne redăm speranţa! Speranţa de mai bine, pentru mine, pentru tine, dar, mai ales, pentru noi. Singuri sau dezbinaţi nu putem clădi nimic trainic. Pentru a clădi ceva trainic este nevoie de unitate, de devotament şi #săfimechipă?! Dragi prieteni, Astăzi #Votăm!”, a scris Marcel Vela pe reţeaua de socializare.