Rezultatele parțiale prezentate de CURS-Avangarde în exit-poll-ul pentru alegerile locale din Constanța, pentru funcția de primar, valabile pentru ora 19.30:
1. Vergil Chițac – PNL 29.0%
2. Stelian Ion – USR-Plus 29.0%
3. Decebal Făgădău – PSD 23.5%
Prezenţa la urne este 44,50 % la nivel naţional, iar în Bucureşti este 38,42 %, la ora 21:00, când se încheie procesul de votare pentru alegerea primarilor, consilierilor locali, judeţeni şi a preşedinţilor de CJ. În Bucureşti, participarea la vot este mai mare decât în urmă cu patru ani, când a fost 33,09 %. În Bucureşti, cea mai mare prezenţă a fost a alegătorilor din categoria de vârstă 45 – 64 de ani, fiind urmaţi de cei din grupa 35 – 44 de ani, de cei de peste 65 de ani, cea mai slabă participare înregistrându-se în rândurile celor de 18 – 24 de anii.