Un sens giratoriu nou construit în Timiş a fost avariat de un TIR condus de un şofer rus. Accidentul s-a produs duminică dimineață, în jurul orei 5, pe sensul de mers Timișoara-Șag.
Citeşte şi: Un şofer de TIR din Brăila este eroul Europei. Cum a salvat un coleg din Belarus de la moarte
Șoferul unui TIR înmatriculat în Polonia, un cetățean rus, nu a observat la timp semnele de circulaţie şi nu a mai reuşit să vireze în noul sens giratoriu ce urmează să lege viitoarea centură a Timişoarei de Drumul European 70.
TIR-ul s-a urcat pe mormanul de pământ din sensul giratoriu şi a rămas blocat timp de două ore până a fost adusă o macara pentru a-l scoate de acolo.
TIR-ul a fost serios avariat, dar şoferul rus a scăpat teafăr.