Trucuri pentru a-ți da seama că se gândește la altcineva
Uneori, de la gând la faptă e doar un pas, așa că trebuie să fii în gardă. Îți poți da seama că are alt bărbat în minte dacă îți vorbește des despre el. Chiar dacă respectivul e în friendzone sau e doar un coleg de muncă, fii atent. Poveștile tot mai dese în care el este în centrul atenției trebuie să-ți dea de bănuit.
Pe lângă asta, fii atent și la limbajul corporal. Dacă zâmbește mult atunci când vorbește de el, își umblă prin păr senzual, sunt semne că și-ar dori ceva mai mult. Însă, la acest capitol, încearcă să faci diferența între o posibilă aventură și niște simple discuții cu care partenera ta efectiv te pune în temă cu întâmplările de la muncă. În acest caz…
Gândul ,,simt că mă înșală’’ este fundamentat?
Ți se aplică ce ai citit mai sus? Atunci ține situația sub observație și vezi ce-ți mai povestește de la muncă sau din alte contexte sociale. Poate a fost doar un episod trecător. Dacă ea continuă cu poveștile în care colegul sau un așa zis prieten din anturaj este în centrul atenției, atunci rămâi rațional și pune în aplicare trucurile pe care ți le-am pregătit.
Încearcă să rămâi bărbatul de care s-a îndrăgostit
Știi cum se spune, dragostea durează trei ani. Așa se zice, nu trebuie să fie și adevărat. Dacă aveți deja o istorie în spate, acest lucru înseamnă că sunteți de ceva timp împreună. Și, știi cum e, după ce vă obișnuiți unul cu altul, de multe ori, imaginea are de suferit. Arată-i că-ți pasă în continuare de imaginea ta și felul în care arăți. Pe scurt, rămâi bărbatul de care s-a îndrăgostit. Îngrijește-te și pune-te la punct nu doar atunci când ieșiți în oraș sau mergeți la un eveniment.
Ce mai înseamnă să rămâi bărbatul de care s-a îndrăgostit? Să nu renunți să o seduci. aveți o relație de lungă durată, acest lucru nu înseamnă că trebuie să rămână cu tine pentru totdeauna doar că aveți amândoi o istorie. Adu-i flori, complimenteaz-o atunci când e cazul. Nu o lăsa să se simtă neglijată.
Un pic de gelozie nu strică
Ți se pare că partenera ta are o atitudine rece față de tine și, atunci când ieșiți în oraș, se uită mai mult la bărbatul de la masa de lângă decât în ochii tăi? Schimbă un pic foaia și povestește-i că ai două colege noi la muncă și ați luat prânzul împreună. Ori ceva asemănător, total inofensiv. O să se simtă un pic amenințată și o să creadă că teritoriul ei e invadat. Își va schimba rapid atitudinea față de tine și cu siguranță va deveni mult mai afectuoasă.
În dormitor
Aici, lucrurile nu ar trebui să fie deloc complicate. Însă, odată cu trecerea timpului, vei fi întâmpinat de lipsa de chef, cu dureri de cap sau cu amânări continue. Dacă relațiile intime nu mai sunt atât de dese, poate e cazul să condimentezi un pic situația. Ți-a vorbit vreodată de vreo fantezie pe care ar dori să o pună în aplicare? Acum este cel mai bun moment. Și, ca totul să meargă foarte bine, poți folosi pastile bune pentru potență. Astfel, îi vei oferi o noapte care nu va fi ușor de uitat. Oferă-i cât mai des nopți asemănătoare și gândul ,,simt că mă înșală’’ o să dispară imediat.
În loc de concluzii
Pe lângă trucurile de mai sus pe care le poți aplica rapid, un dialog serios și onest poate face diferența. Așa că, nu uita să fii deschis la discuții, să ridici problema în fața partenerei și să o asiguri de toată înțelegerea și iubirea ta.