Medicul legist Silviu Lucasievici a pierdul lupta cu o boală meniloasă. Acesta ar fi fost şi motivul pentru care s-a retras de la conducerea Serviciului Județean de Medicină Legală (SJML) Vrancea şi voia să se pensioneze anul acesta. Din păcate, sâmbătă a pierdut lupta cu boala.
Anunțul decesului medicului primar legist dr. Silviu Alexandru Lucasievici a fost făcut public de colegii acestuia, de la Serviciul Județean de Medicină Legală (SJML)Vrancea.
Citeşte şi: Cauza morţii lui Petrică Mîţu Stoian, motiv de scandal între clinica Nera şi Ministerul Sănătăţii
”Dumnezeu a pus capăt unui drum presărat cu bunătate, dăruire și profesionalism. Aducem un ultim omagiu celui care a fost dr. Silviu Alexandru Lucasievici, medic primar legist, un profesionist desăvârșit și un om respectabil. A plecat prea devreme lăsând în urmă numai tristețe și durere. Ne exprimăm condoleanțele noastre familiei îndurerate și-l vom păstra veșnic în inimile noastre. Dumnezeu să-l odihnească în pace!”, a transmis Colectivul Serviciului Județean de Medicină Legală Vrancea.
Medicul legist Silviu Lucasievici era căsătorit şi avea un copil.