Flore Salalidis este în doliu. ”Te voi iubi mereu, mama”, a scris Flore Salalidis pe pagina sa de Facebook. De asemenea, Flore și-a schimbat fotografia de profil cu una de doliu.
Citeşte şi: Flore Salalidis, de urgenţă la spital. E suspectată că are aceeaşi boală ca Denisa Manelista
Acum câțiva ani, mama lui Flore Salalidis a suferit o intervenție chirurgicală, după ce i s-a depistat o tumoră la vezica urinară. Operația a durat mai multe ore.
”Din păcate i-au găsit o tumoră pe vezica urinară. Am fost la mai mulţi doctori. Am scos-o săptămâna trecută din spital. Acum aşteptăm rezultatul. Nu e ceva plăcut. Am fost dintr-un spital în altul. Acum aşteptăm rezultatul biopsiei.
Cea mai mare dorinţă a mea în momentul de faţă este ca mama să fie bine. Îmi doresc ca rezultatul respectiv să iasă cum trebuie şi să nu mai fie nevoie să merg mai departe”, a declarat Flore Salalidis la un post de televiziune, la momentul respectiv.
După o anchetă care a durat aproape doi ani, procurorii i-au declarat nevinovaţi pe poliţiştii care au filmat-o pe Flore Salalidis, goală, în pragul uşii sale, aşa că, recent, scandalul de proporţii, s-a mutat la tribunal, scrie spynews.ro.
Scandalul de proporţii a izbucnit în urmă cu doi ani, după ce Flore Salalidis a fost reclamată la poliţie de o vecină, iar la uşa vedetei s-a deplasat un echipaj, pentru a verifica informaţiile. „Erau trei poliţişti, erau îmbrăcaţi în hainele lor, erau trei. Se vede cum se tot mută dintr-o parte în alta. Am înţeles că domnii de la poliţie spun că au fost doi poliţişti. Cine e a treia persoană? Eu vă spun clar că au fost trei poliţişti. Nu mai era nimeni pe hol.
La mine la uşă bate numai poliţia. Este un conflict, are ceva personal cu mine această doamnă. Eu sunt foarte mult plecată. Din trei ani în care am locuit acolo, un an şi jumătate am fost plecată din ţară.
La un moment dat a început să aibă ceva personal cu mine. Am avut o dispută. De atunci a început să trimită poliţia la uşa mea. Asta este singura amendă pe care am primit-o. Spune că nu am voie să merg pe tocuri, că o deranjez, că ar trebui să mă descalţ la uşă. (…)
Au venit domnii, eu am ieşit afară fără să îmi dau seama, venisem de la club. Au sunat la uşă şi, din instinct, am deschis. A fost premeditat. Se vede că am fost şi provocată. Cei doi poliţişti ştiau că se filmează”, a declarat Flore Salalidis.