Antena 1 lansează un nou serial care va rupe audienţele! După succesul înregistrat cu cele patru sezoane ale serialului „Adela”, Ruxandra Ion și Dream Film Production vor produce un nou serial de ficțiune care se anunţă un viitor succes pentru Antena 1. Subiectul este o poveste de iubire unică, dar încercată de trădări şi minciuni. Filmările sunt în plină desfăşurare, iar cei interesaţi pot avea acces la imagini din culise urmărind conturile oficiale ale serialului.
Rolurile principale vor fi jucate de Ana Bodea, care îşi face debutul ca actriţă, de Ştefan Floroaica, semifinalist Exatlon şi multiplu medaliat la campionatul naţional de Jiu Jitsu brazilian, şi de Ioana Blaj, cunoscută ca Iza (Fructul Oprit), Irina (Sacrificiul) sau Rodica (Adela).
Ana Bodea va jca rolul Liei, o tânără de 20 de ani, fiică de profesor, care în urma pierderii tatălui său se vede nevoită să renunţe la cel mai mare vis al ei, acela de a urma cursurile celebrei şcoli de balet de la Moscova. Fără niciun alt sprijin, Lia decide să vină la singura ei rudă, mătuşa ei, care lucrează pe domeniul Vornicu, unde îl va întâlni pe Petru. „Personajul pe care îl interpretez, Lia Călin, este, în primul rând, o tânără puternică, ambiţioasă, care a trecut prin multe încercări. Cel mai important pentru mine a fost faptul că atât Ruxandra Ion, cât și scenariștii, au venit cu ideea de a crea o punte între mine și Lia, aducând în povestea ei multe situații prin care am trecut și eu”, a declarat Ana Bodea, absolventă a Universităţii Naționale de Artă Teatrală și Cinematografică „I. L. Caragiale” şi fostă balerină care a absolvit Şcoala de Balet a Teatrului Balşoi din Moscova.
Ștefan Floroaica, fost concurent la ”Exatlon”, își face şi el debutul ca actor odată cu personajul său, Petru Vornicu. „Este primul meu rol, aşa că vine la pachet cu un mix de sentimente… entuziasm, încredere şi deopotrivă îndoială. Totul este nou pentru mine, iar personajul meu, Petru Vornicu, mă provoacă să-mi ies din zona mea de confort şi să evoluez ca om şi ca actor. Îmi place mult ce se întâmplă acum în viaţa mea şi sunt recunoscător că am ajuns aici!”, a declarat Ştefan Floroaica.
Ioana Blaj o va interpreta pe Alice, soţia lui Petru Vornicu, care a ajuns în comă în urma unui grav accident provocat chiar de ea, atunci când acesta i-a spus că vrea să divorţeze. „Când am primit telefon să vin la casting pentru rolul Alice, am fost foarte surprinsă, pentru că nu am crezut nicio secundă că va vrea cineva vreodată să rişte cu mine, cu un astfel de rol. Şi iată că am primit această şansă. E o reală bucurie lucrul la acest personaj!”, a dezvăluit Ioana Blaj.