Ideologul lui Putin ameninţă România. Aleksandr Dughin îl apără pe Georgescu: „Porcii lui Soros își arată colții și sunt gata să-și extermine adversarii în orice fel”

Aleksandr Dughin, ideologul lui Vladimir Putin, critică decizia BEC de a respinge dosarul de canidatură a lui Călin Georgescu.
Filip Stan
10 mart. 2025, 14:57
Ideologul lui Putin ameninţă România. Aleksandr Dughin îl apără pe Georgescu:

Aleksandr Dughin, ideologul lui Vladimir Putin, a comentat faptul că dosarul de candidatură a lui Călin Georgescu la alegerile prezidențiale a fost respins duminică de Biroul Electoral Central al României (BEC), iar câteva sute de oameni au ieșit să protesteze.

Orgia terorii liberale continuă în România. Candidatul fruntaș Călin Georgescu, care a câștigat primul tur de scrutin, a fost interzis pentru participarea la noile alegeri într-un mod complet nerezonabil și arbitrar. O adevărată dictatură a fost instituită în țările UE. În Statele Unite, atotputernicia statului liberal a fost demolată, sau cel puțin zdruncinată semnificativ, conducându-i pe globalişti în opoziție. În UE, sub loviturile populismului în creștere, porcii lui Soros își arată colții și sunt gata să-și extermine adversarii în orice fel. Lupta ideilor din România intră într-o etapă decisivă. Dacă țara nu își susține demnitatea acum, mâine poți face ce vrei cu ea„, este mesajul publicat duminică seara pe un cont de Telegram (@Agdchan), asociat cu Aleksander Dughin, ideologul lui Vladimir Putin.

Primele imagini de la întâlnirea dintre Călin Georgescu şi George Simion: se stabilește strategia după invalidarea candidaturii de către BEC – „Mergem înainte!”

„„Numai naturile vulgare și corupte pot explica procesele istorice numai prin motivație materială, căutarea profitului, economie și lupta pentru resurse, care vorbesc astfel mai mult despre ei înșiși decât despre istoria reală a omenirii.” Cine a spus asta? Cineva ar fi trebuit să spună asta…”, a scris acesta ulterior, după doar 3 minute de la mesajul despre Georgescu, dar fără a fi clar la ce anume se referă.

Călin Georgescu s-a întâlnit cu ideologul lui Putin

Reamintim că Georgescu a recunoscut anterior că s-a întâlnit cu Alexandr Dughin, supranumit ideologul lui Putin, de două ori. El afirmase că a purtat cu acesta discuții pe diferite aspecte, unele legate de Clubul de la Roma.

Pe Dughin îl cunosc, da, sigur că da. L-am întâlnit când am avut o discuție legată de Clubul de la Roma, într-un context foarte larg, internațional. L-am întâlnit o dată în Europa, la Viena, și apoi într-un context cu alte persoane”, a spus Călin Georgescu la Realitatea Plus în luna decembrie.

Călin Georgescu poate contesta decizia BEC luni. CCR trebuie să dea verdictul definitiv în 48 de ore

Alte conturi online atribuite lui Alexandr Dughinul au publicat anterior afirmații șocante la adresa țării noastre: „România va fi parte a Rusiei în curând”. Aceleași conturi au distribuit în ultimele luni de zile mai multe postări care îl prezentau pe Călin Georgescu drept un „bun creștin ortodox”, care vrea „să construiască un Bizanț spiritual”.

George Simion, apel către „prietenii internaționali” pentru a sprijini planul pe care l-a pus la punct alături de Călin Georgescu

„Ceea ce se întâmplă zilele acestea în România este pur și simplu de necrezut. Suntem într-o continuă lovitură de stat. Ultimul episod a fost ieri, când au respins candidatura lui Georgescu fără niciun motiv.

Vom continua să luptăm, avem sprijinul populației, vrem să avem alegeri libere. Avem nevoie astăzi și în această săptămână de sprijinul prietenilor noștri internaționali care cred în lumea liberă, democrație și alegeri libere.

Tocmai m-am întâlnit cu Georgescu, am făcut planul să ne întoarcem la democrație, să ajungem pașnic la alegeri libere. Vă rog să ne ajutați”, spune George Simion, în mesajul său.

DailyBusiness
Amendă uriașă în 2025 pentru cei fără talon auto. Lista actelor obligatorii
Spynews
Alina Petre a divorțat oficial de Bogdan Vasiliu! Ce s-a întâmplat când s-au întâlnit față în față, la tribunal
Bzi.ro
Minerva, mesaje din lumea de dincolo! Ce i-a cerut Gabrielei Lucuțar să-i pună în sicriu
Fanatik.ro
Produsul expirat pe care îl poți folosi ca îngrășământ pentru plantele din grădină. Conține calciu și are multe beneficii
Capital.ro
Elena Udrea a fost trădată. Era în pericol. Plicul pe care l-a primit fostul ministru
Playtech.ro
România renunţă la cash. Românii nu mai pot plăti numerar, au nevoie de card pentru aceste tranzactii
DailyBusiness
Salata de ciuperci cu mărar și usturoi. Rețeta te va cuceri de la prima îmbucătură!
Adevarul
Ce mesaj transmite Regele Charles cu ocazia Zilei Commonwealth-ului, după ce Trump a amenințat Canada
wowbiz.ro
Familia Regală, în doliu! Anunțul morții a fost făcut în urmă cu puțin timp. A luptat până în ultimul moment cu boala, dar în zadar ...
Spynews
BREAKING NEWS / A murit celebrul astrolog Minerva! Gabriela Dima s-a stins din viață la 66 de ani 
Spynews
Colțul de rai din Tunisia în care trebuie neapărat să ajungi! Ce obicetive turistice găsești acolo
Evz.ro
Bijuteria Munților Carpați. A apărut din lacrimile unei zâne
Ego.ro
Totul pleacă de la BANI! Antonia și Velea, detalii de ultimă oră EXCLUSIV
Prosport.ro
Imagini spectaculoase cu controversata Laura Vicol. Unde a apărut „Regina Nordis”
kanald.ro
Pensiile militare pot crește. CCR va decide viitorul pensiilor pentru militari sau rezerviști marți, 11 martie 2025
Cancan.ro
Andra Măruță risca să ia o amendă de 125.000 de euro la Bruxelles, la concert. Care este motivul
Playsport.ro
Incredibil! Cum poate să arate Sandra Izbașa la 11 ani după ce s-a retras din gimnastică. Imaginile au scăpat pe net
Capital.ro
România a pierdut cea mai mare actriță. Toți au îndrăgit-o: E o zi grea pentru noi
StirileBZI
Câți bani pot să scoată românii de la bancomat în 2025. Băncile au impus noi limite!
Prosport.ro
Ea era cea mai frumoasă din lume, el un milionar blestemat: „A apărut bărbatul vieții mele”
stirilekanald.ro
Crimă cumplită într-o familie de polițiști! Bărbatul și-ar fi ucis soția, după care și-ar fi luat viața
Ora de vară 2025! Când dăm ceasurile înainte în acest an
MediaFlux
Surpriză majoră! Cine îi ia locul lui Călin Georgescu
Shtiu.ro
Cine a inventat CNP-ul și CE ASCUNDE ultima CIFRA a CNP-ului? Dacă ai 3 sau 8 însemană că...
Puterea.ro
S-a vândut Hotelul Palace din Constanța! Cine sunt noii proprietari