„Trei tineri din judeţul Cluj, dintre care unul era agent de pază aflat în serviciu, sunt suspectaţi de poliţiştii din cadrul Inspectoratului de Poliţie Judeţean Cluj că, prin ameninţări, au sustras dintr-o benzinărie sumele de bani rezultate din încasări. În fapt, la data de 25 iulie a.c., doi dintre suspecţi au intrat într-o benzinărie situată pe DN 1 E 60, la ieşirea din comuna Floreşti înspre comuna Gilău, au ameninţat personalul aflat în serviciu şi au sustras sumele de bani rezultate din încasări”, se precizează într-un comunicat transmis marţi de IPJ Cluj, informează Agepres.
Din cercetări reiese că suspecţii purtau cagule din material textil de culoare neagră şi că ar fi ameninţat personalul cu un pistol cu jet de substanţă lacrimogenă. Ei au luat banii din benzinărie şi au plecat cu un autoturism.
Unul dintre suspecţi a fost reţinut 24 de ore şi va fi prezentat instanţei cu propunerea de arestare preventivă.