Breaking
News
La doi ani după ce a semnat „ca primarul”, Ion Tudorache a intrat în pământ. El se trezise proprietarul unei fabrici de conserve construite din bani europeni care avea datorii de peste un milion de lei. Cei doi şmecheri care l-au păcălit pe bătrân sunt Virgil Diaconu, actualul consilier al prefectului şi Pascu Ifrim, director al OPC. Lichidatorul a încercat în zadar de atunci să vândă firma.
România TV l-a găsit pe bătrânul păcălit în ghetoul în care locuia, imediat după ce acesta preluase, fără să ştie, datoriile imense.
Virgil Diaconu, unul dintre cei care au scăpat de firma plină de datorii, a ajuns consilier al prefectului.
Urmăriţi materialul video realizat cu camera ascunsă de România TV.