Breaking
News
Bărbatul în vârstă de 58 de ani, din localitatea Gura Techi, Buzău, a mers miercuri în livadă să culeagă prune moment în care a fost atacat de o ursoaică care avea şi doi pui, informează România TV.
Soţia victimei a fost cea care a auzit ţipetele şi a sunat de urgenţă la 112.
La faţa locului s-a prezentat o ambulanţă care l-a transportat pe bărbat la spitalul din localitatea Nehoiu. Din cauza stării grave în care se afla bărbatul, medicii din Nehoiu au decis să îl transporte la Spitalul Judeţean din Buzău.
Bărbatul a fost muşcat de faţă şi se afla în stare foarte gravă. El a fost băgat direct în sala de operaţie, iar după intervenţia chirurgicală a rămas la Terapie Intensivă.