Breaking
News
Potrivit Poliţiei Judeţene Suceava, agenţii din comuna Frătăuţii Noi au fost sesizaţi că un copil conduce o autoutilitară pe drumul comunal.
Oamenii legii deplasaţi la faţa locului au găsit autovehiculul, înmatriculat în Portugalia, în curtea proprietarului, respectiv tatăl copilului de 12 ani, relatează Mediafax.
Bărbatul a recunoscut că fiul său, profitând de faptul că el nu se afla acasă, a luat cheile autoutilitarei şi a condus-o prin sat, dar din cauza lipsei de experienţă în conducere a pierdut controlul maşinii şi a ieşit în decor, nefiind înregistrate victime.
Copilul este cercetat pentru conducerea pe drumurile publice a unui autovehicul de către o persoană care nu posedă permis de conducere şi furt.