Toaleta şcolii din localitatea Izvoare este una dintre cele mai scumpe din judeţ. A costat 170.000 de lei, însă nu este una de lux – nu are nici măcare fosă septică şi funcţionează ca o simplă hazna, informează România TV.
Mai mult, constructorul nu a amplasat-o în incinta şcolii, aşa cum era normal, ci peste stradă. Aşa că, atunci când au nevoie la toaletă, elevii se îmbracă şi traversează strada.