În jurul orei 10.15, un şofer în vârstă de 27 de ani din Cugir, judetul Alba, stabilit in Cluj, care se deplasa cu autovehicul marca BMW spre Baia Mare, la o nunta, la un moment dat, la ieşirea din Gherla a pierdut controlul volanului, a ieşit de pe şosea, a lovit un stâlp de electricitate, care s-a rupt, ş a ajuns cu maşina într-un lan de porumb. Şoferul a scăpat teafăr în urma accidentului, informează gherlainfo.ro.
Un echipaj de la compania de electricitate s-a deplasat la locul evenimentului pentru a constata pagubele si pentru a remedia stricaciunile produse in urma accidentului.