O femeie din municipiul Cluj Napoca spune că este victima samsarilor imoboliari care, mai nou, au sechestrat-o în casă.
Ea locuieşte la demisolul unei clădiri, iar de câteva luni, trei persoane au cumpărat terenul de lângă casa ei. Citată de stiridecluj.ro, femeia spune că vecinii, ca să o oblige să-şi vândă locuinţa, i-au montat panouri de lemn în faţa ferestrelor. Ei i-ar oferi 75.000 de euro pe casa care, spune ea, valorează aproape dublu.
Femeia a sesizat autorităţile locale, poliţia şi inspectoratul de stat în construcţii.