Pe un teren inundat cu apă unde nici măcar liniile de marcaj nu se vedeau, tânărul de 18 ani a suferit o accidentare extrem de gravă după ce a intrat prin alunecare şi s-a ciocnit violent de un adversar.
Starea tânărului a fost stabilizată de către echipajul de la ambulanță, acesta pierzându-și cunoștința în momentului coliziunii, iar diagnosticul prezumtiv este: contuzie toracică și contuzie la sold. În momentul de față se află la secția UPU pentru investigații amănunțite, conform SpecialArad.
Meciul a fost oprit abia după groaznicul incident, deşi acesta nu ar fi trebuit să înceapă niciodată din cauza condiţiile complet improprii pentru un meci de fotbal.