Vedeta de televiziune a vorbit recent, în cadrul podcastului Dr. Berlins Informed Pregnancy, despre aducerea pe lume a bebeluşului său, scrie verdict.ro. Claire Holt a mărturisit că a avut de îndurat dureri groaznice.
‘Au introdus un balon care începe să se umfle odată ce pătrunde în interior. Era, desigur, menit să ajute dilatare. Introducerea lui nu a fost deloc dureroasă. Poate doar puțin incomodă, dar se simțea ca un control clasic’, a spus Claire.
Ulterior, Claire a început să simtă dureri îngrozitoare: ‘A fost incredibil de dureros pentru mine și simt că am o rezistență destul de mare la durere în general’.
Actriţa nu a avut o sarcină deloc uşoară.
‘Am publicat o mulțime de imagini „demne de Instagram’ în aceste câteva ultime luni, dar puține referitoare la realitatea situației. Sarcina NU E O GLUMĂ. Așa îmi petrec tot timpul liber. Stau pe canapea cu burta descoperită. Îmi imaginam că voi fi una dintre acele femei care pot duce o sarcină și naște cât ai clipi’, declara ea.