Rețeaua de magazine DIANA a deschis vineri, 14 martie 2025, un nou magazin în județul Dâmbovița, în localitatea Poiana, pe Strada Principală, nr. 1189. Evenimentul a avut loc la ora 11:00, iar deschiderea a fost întâmpinată cu entuziasm de către locuitorii zonei. Magazinul are o suprafață de aproximativ 200 mp și oferă o gamă variată de produse, incluzând peste 6000 de articole (SKU).
Printre produsele disponibile se numără carne proaspătă și preparate din carne provenite din fabrica DIANA, dar și produse din pește Pescăria Magic. În plus, clienții vor găsi o selecție diversificată de alimente și produse nealimentare, ideale pentru coșul zilnic de cumpărături. Rețeaua DIANA își propune să vină în întâmpinarea comunităților din mediul rural, unde accesul la produse proaspete și de calitate poate fi uneori limitat. De asemenea, noul magazin deschis creează noi locuri de muncă în plin val de concedieri.
Ramona Mutu, director operațional al Magazinelor DIANA, a subliniat importanța acestui nou magazin: „Ne dorim să fim aproape de oameni, mai ales în comunitățile din mediul rural, unde accesul la produse proaspete și de calitate poate fi o provocare. Cu noul Magazin DIANA Poiana, venim mai aproape de locuitori, oferindu-le un loc modern, prietenos și accesibil, unde pot găsi ușor produsele de care au nevoie la prețuri corecte. Credem că acest magazin va deveni rapid parte din rutina zilnică a comunității”, potrivit Economica.net.
Pentru a celebra inaugurarea, primii 500 de clienți au fost întâmpinați cu oferte speciale și surprize. Magazinul este echipat cu un terminal PayPoint, permițându-le clienților să plătească pentru diverse servicii, iar programul de funcționare este adaptat nevoilor lor: de luni până vineri între orele 07:00-21:00, sâmbătă de la 07:00 la 20:00 și duminică între 07:00 și 18:00.
Această deschidere reprezintă un pas important în extinderea lanțului de magazine DIANA, care continuă să investească în dezvoltarea unei rețele accesibile care să răspundă nevoilor locuitorilor din întreaga țară, mai ales în zonele rurale, unde este nevoie de o ofertă diversificată și de calitate.
Magazinele DIANA sunt o rețea românească de magazine, cu o tradiție de peste 33 de ani pe piața locală, ce oferă clienților o sortimentație variată pentru a acoperi toate necesitățile zilnice, dar și o gamă extinsă de produse și preparate din carne DIANA. Având peste 800 de angajați, rețeaua Magazine DIANA cuprinde 87 de magazine în județele Vâlcea, Gorj, Dolj, Argeș, Olt și Dâmbovița.
Vezi și Gigantul care a dat faliment și închide 40 de magazine. Toți angajații vor fi concediați