Breaking
News
„Crucea Roşie Dâmboviţa a trimis un transport de zece tone de cartofi şi a mai achiziţionat de la un supermarket din Galaţi produse alimentare, dar şi igienico-sanitare în valoare de 50.000 lei. Am fost contactaţi şi de o sursă privată din Norvegia dispusă să trimită haine şi încălţăminte. Alte intervenţii sunt din partea filialelor Crucii Roşii din Mehedinţi, Botoşani, Sibiu, Tulcea şi de la depozitul central Crucea Roşie”, a declarat Gheorghe Hogea, potrivit Agerpres.
O parte dintre alimentele trimise vor fi folosite pentru prepararea hranei calde la bucătăriile de campanie instalate la Cudalbi şi Costache Negri.