60 de copii nevoiaşi de la Școala Generală din Șura Mică, judeţul Sibiu, vor primi vineri, 26 aprilie, câte un pachet de alimente, cămăşi, treninguri și adidași de la Mitropolia Sibiului pentru a se bucura de Sărbătoarea de Paști, informează ronduldesibiu.ro.
„În colaborare cu preotul din Şura Mică şi cu profesorul de religie, avem o activitate socială în 60 de copii vor primi pachete cu alimente și îmbrăcăminte, pe care noi le-am procurat de la Direcția Vamală București, respectiv din portul Constanța. Sunt cămăși Giorgio Armani și adidași Nike contrafăcute„, a declarat consilierul social al Arhiepiscopiei Sibiului, Rusu Nicolae.