Adrian Teodorescu, 50 de ani, a fost declarat persona non grata la FRF în 2008, când Mircea Sandu era președinte, iar Ionuț Lupescu ocupa funcția de director general. FRF l-a acuzat de trucarea meciului dintre Dunărea Galați și Progresul București. În 2010, i-a fost ridicată interdicția la intervenția fostului președinte de la Oțelul Galați, Marius Stan.
„Îmi voi depune dosarul la FRF. Dacă voi obține mai puține voturi decât Lupescu o să mă declar singur persona non grata. Nu voi mai aștepta să mă suspende el încă o dată”, a declarat Adrian Teodorescu.
Adrian Teodorescu a fost fundaș central la CSS Brașovia, FC Brașov, Poli Iași, Fortus Iași, Olimpia Rm. Sărat, Dunarea Galați, Gloria Buzău, Poiana Campina, Inter Sibiu, Mureșul Deva și FC Gaszer (Ungaria).