„Am votat pentru oamenii din Sectorul 2, am votat pentru continuarea proiectelor, am votat din inimă pentru a face bine. (…) Voi continua să fac lucruri bune pentru ei, acesta e scopul meu, de aceea candidez„, a spus Dan Cristian Popescu, la ieşirea de la urne.
El i-a îndemnat pe cetăţeni să voteze, menţionând că în secţiile de votare s-au asigurat condiţiile de prevenire a răspândirii noului coronavirus.
„Nu vor fi probleme, am asigurat cele mai bune condiţii pentru ca toţi cetăţenii din Sectorul 2 care vor să voteze să poată vota în cele mai bune condiţii„, a adăugat Dan Cristian Popescu.
ALEGERI LOCALE 2020. Până la ora 8:00, în ţară votaseră 302.585 de alegători, reprezentând 1,83% din total. La alegerile prezidenţiale de anul trecut, la aceeaşi oră, prezenţa era de 1,46 %.
Judeţele cu cea mai mare prezenţă la vot sunt Teleorman, Olt, Călăraşi, Mehedinţi, Gorj şi Vâlcea. În Bucureşti s-a înregistrat o prezenţă de 2,24.