ALEGERI PREZIDENŢIALE. Zgonea: Am votat pentru pentru sfârșitul unui ciclu de 10 ani de dezbinări

REZULTATE ALEGERI PREZIDENŢIALE 2014. Președintele Camerei Deputaților, Valeriu Zgonea, declară că a votat pentru un președinte care să unească românii, un președinte mediator, transmite Agerpres.
Filip Stan
02 nov. 2014, 08:21
ALEGERI PREZIDENŢIALE. Zgonea: Am votat pentru pentru sfârșitul unui ciclu de 10 ani de dezbinări

„Am votat azi pentru sfârșitul unui ciclu de 10 ani de dezbinări, ură și scandaluri, pentru un președinte care să ne unească, pentru un președinte care să fie mediator, care să fie capabil ca pe noi, toți, din diferite clase ale societății românești, să ne aducă la aceeași masă, să ne împingă înainte ca popor, ca țară, fără să nu fie certat cu cetățenii sau cu instituțiile statului. Am votat pentru un președinte care să mă reprezinte cu cinste și cu onoare la Bruxelles, la Washington și în orice capitală a Europei sau a unui stat euro-atlantic, care să îmi asigure un spațiu de securitate, de prosperitate pentru mine, pentru prietenii mei și pentru familiile lor și pentru toți cetățenii României”, a afirmat Zgonea duminică, la ieșirea de la urne.

 REZULTATE ALEGERI PREZIDENŢIALE 2014. Președintele Camerei Deputaților a mai afirmat că îi îndeamnă pe toți cetățenii să meargă duminică la vot și să voteze pentru bunăstarea și pentru viitorul lor și al familiilor lor.

„Îi îndemn pe toți românii să iasă la vot și să voteze pentru bunăstarea, pentru viitorul lor și al familiilor, pentru o țară cu adevărat europeană. Să ne dea Dumnezeu să avem 5 ani de liniște și de progrese”, a spus Zgonea.

Președintele Camerei Deputaților a votat duminică, împreună cu soția, la secția 166 din Craiova.

DailyBusiness
Poți păstra numărul de înmatriculare dacă vinzi sau radiezi mașina? Legea oferă răspunsul clar
Spynews
EXCLUSIV / Robert Lele, anchetat de procurori după ce a bătut-o pe Andra Volos. Manelistul a fugit și Poliția nu l-a mai găsit acasă
Bzi.ro
Reacția lui Gigi Becali, după ce Guvernul a declarat zi de doliu național în urma morții Papei Francisc: „Nu plâng la mormânt străin!”
Fanatik.ro
Municipiul din România care va avea tren metropolitan. Se vor face tuneluri, pasaje, investiția e de peste 200 de milioane de euro și ar trebui să fie gata în 4 ani
Capital.ro
Mașinile au primit interzis. Decizie obligatorie pentru șoferii români. Intră în vigoare luni, 28 aprilie
Playtech.ro
Care sunt drepturile soțului supraviețuitor la moștenire. Ce spune legea
DailyBusiness
Ministrul Energiei, Sebastian Burduja, dă asigurări că nu vom petrece Paștele pe întuneric. ”NU există risc de black-out în România, în condițiile actuale!”
Adevarul
Lovitură masivă pentru Trump: Un gigant auto japonez își mută producția în afara SUA, ca urmare a tarifelor impuse
wowbiz.ro
Fostul iubit al Danielei Crudu a fost declarat mort! Detalii halucinante
Spynews
Cătălin Dobrescu, fostul soț al Oanei Radu, și-a cerut iubita în căsătorie! Cum a reacționat Alina
Spynews
Cătălin Botezatu și Nicolle Fota se pregătesc de nuntă?! Iubita designerului a dezvăluit cum își dorește să arate rochia de mireasă
Evz.ro
Doliu în lumea artistică. A murit la doar 17 ani
Ego.ro
Donald Trump, înșelat de a doua soție chiar cu garda lui de corp! Detalii halucinante
Prosport.ro
Raluca Zenga, apariție exotică într-un costum de baie cu o vedere generoasă, chiar în ziua de Paşte
kanald.ro
Avertizări de Cod Galben în toată țara. Vremea se schimbă radical între 25 și 27 aprilie
Cancan.ro
NU E BANC! Câți lei câștigă lunar un livrator de mâncare în Timișoara: 'Lucrez de luni până joi, 12 ore pe zi'
Playsport.ro
Incredibil! Cum poate să arate Sandra Izbașa la 11 ani după ce s-a retras din gimnastică. Imaginile au scăpat pe net
Capital.ro
Turul 2 înapoi și reluarea alegerilor. Călin Georgescu a primit azi verdictul. Decizia ÎCCJ e definitivă
StirileBZI
Câți bani pot să scoată românii de la bancomat în 2025. Băncile au impus noi limite!
Prosport.ro
Prietena Soranei Cîrstea, divorțată de o vedetă TV! Pentru ea a părăsit-o milionarul pe Ana
stirilekanald.ro
Maria a murit de Paște, la slujba de Înviere. Femeia s-a prăbușit la pământ, în biserică. Ce i-a spus preotului înainte să moară: "Tare greu mi-a fost să ajung astăzi la biserică"
Judecătorul Alexandru Vasile de la Curtea de Apel Ploieşti va fi cercetat de Inspecţia Judiciară
MediaFlux
Ilie Bolojan sesizează CCR! Mișcare de ultimă oră a președintelui interimar
Shtiu.ro
Cum se aprinde Lumina Sfântă la Ierusalim? Cum aprinde preotul lumânările fără sursă de foc?
Puterea.ro
CFR Călători îl primește și pe „Constantin Brâncuși“, a patra locomotivă modernizată de Softronic. Cum arăta înainte